ZAPROSZENIE NA II FESTIWAL LITERATURY DZIECIĘCEJ “KOCI ŁAPCI”

Gdynia Rodzinna zaprasza na II Festiwal Literatury Dziecięcej “Koci Łapci” – wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Zapraszamy całe rodziny 23 kwietnia 2019 r. w godzinach 14:00-17:00 do Muzeum Miasta Gdyni. 

Podczas festiwalu odbędą się spotkania z księgarzami, biblioteką, wykłady dla rodziców i dzieci, warsztaty tworzenia ilustracji i przygotowywania autorskich zakładek do książek.

WARSZTATY DLA DZIECI
14:00 – 15:30 „Zakładki do książek” warsztaty plastyczne, Miss Betty Studio 
14:00 – 15:30 „Latające mewy i koniki morskie”, warsztaty artystyczne połączone z teatrzykiem kamishibai, Dominika Kraska z Biblioteki Gdynia
15:30 – 17:00 „Szyszko-stworki i ich domki” warsztaty artystyczne w oparciu o urocze książki “Mysi domek”, Dorota Wolter, Anna Rekowska
15:30 – 17:00 „Leśne Kolaże”, warsztaty artystyczne z projektowania ilustracji do książek, Klara Wicenty

WYKŁADY

14:00 – 14:45 „Ptaki w polskich ilustracjach” – Jacek Friedrich, historyk sztuki, wykładowca akademicki, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni

15:00 – 15:45 „Magia w słowach zaklęta” – Elżbieta Zubrzycka, magister biologii i psychologii, terapeuta, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, z działem wydawniczym GWP dla dzieci

Na początku było słowo… a więc dźwięk i intencja.

Czy zastanawiamy się, jak doniosłe dla tworzenia lub niszczenia są dźwięki, które wydajemy wraz ze stojąca za naszą mową intencją?
Codziennie wypowiadamy wiele słów, mamy ich do wyboru około miliona. Dlaczego wybieramy te, a nie inne? Jedne są zdrowe i słodkie, inne gorzkie i trujące. Jedne ciepłe i puchate, inne zimne i kłujące. Kiedy rzucamy pierwszymi, a kiedy drugimi? Co się dzieje z dziećmi, w które te słowa wpadają? Z dziećmi, które te słowa kształtują?
Jak pomóc dzieciom rozwijać wiarę w siebie i radośnie podchodzić do życia?
Bohaterowie książek pokonują stawiane im ciekawe wyzwania, doceniają postępy, a czasem popełniają „błędy”, dzięki którym wiele się uczą, przede wszystkim jednak mają odwagę iść za głosem serca, nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami otoczenia i na dobre im to wychodzi.
Gry w „Ja jestem”, „10 sekund”, „Co dobrego zrobiłem dla świata, co inni zrobili dobrego?” jako metody pomocy w skupieniu się na dobrych cechach świata i własnych.

16:00 – 16:45 „Baśnie i bajki z morza i marzeń” – Michał Miegoń, muzyk, miłośnik Gdyni, prowadzi bloga „Inne szlaki o nieznanych historiach z zakamarków miasta Gdynia”


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.