Rola bajki w rozwoju i wychowaniu dziecka

Rola bajki w rozwoju i wychowaniu dziecka

4 czerwca po raz pierwszy Fundacja Rozwoju Edukacji „Trefl” zorganizowała spotkanie zatytułowane „Rola bajki w rozwoju i wychowaniu dziecka”.

Pomimo, że była to niedziela, to sama zdziwiłam się widząc pełną salę i zupełnie nowe twarze słuchaczy.

Miałam przygotowaną prezentację na powyższy temat, ale jak to zwykle ze mną bywa w ostatniej chwili zmieniłam zdanie co do sposobu prowadzenia wykładu. Wyszłam bliżej do przybyłych, aby nie czuli się tak jak w szkole, chociaż na co dzień to oni są po drugiej stronie. 

Mój wykład rozpoczęłam od pytania: Dlaczego warto czytać książki? Bo są piękne?

Nie!

Książki uczą nas. Dostarczają wiedzy o otaczającym nas świecie. Pomagają nam w trudnych momentach naszego życia, pozwalają na chwilę odetchnienia od codziennych zajęć. 

Sądzę, że słuchacze wyszli zadowoleni z mojego wykładu. Jako wykładowcę najbardziej ucieszyło mnie, że nie spieszyli się na przerwę – a to zawsze najlepsza recenzja. Myślę, że będą wdzięczni Treflikom za organizację tego spotkania.

Bardzo ciekawe było też wystąpienie Pani dyrektor przedszkola mgr Jolanty Zapały – założycielki pierwszej w Polsce przedszkolnej grupy „Treflik” inspirowanej serialem „Rodzina Treflików”: „O roli animacji i bajkowych bohaterów w życiu społeczności Przedszkola Samorządowego w Zaborzu”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.