Tag: manipulacja

Szantaż emocjonalny – gra na emocjach

Szantaż emocjonalny – gra na emocjach

Czasami bliskie nam osoby nieustannie grożą, ze nas opuszczą lub zrobią sobie krzywdę, jeśli nie postąpimy tak, jak chcą. Niezależnie od tego, ile z siebie im damy, zawsze będą żądać więcej i więcej. Takie zachowanie określane jest mianem szantażu emocjonalnego. Jak rozpoznać, że jesteśmy szantażowani 

PRZEDŚWIĄTECZNA MANIPULACJA

PRZEDŚWIĄTECZNA MANIPULACJA

Święta tuż, tuż. Sprzedawcy kuszą nas pięknymi witrynami sklepowymi, promocjami cenowymi, cudownymi aromatami i odpowiednią muzyką. Wszystko po to, aby skłonić nas do dokonania zakupu, chociaż czasem nie potrzebujemy danego produktu. Sztukę manipulacji mają opanowaną do perfekcji. Niektórzy zatrudniają nawet specjalnie przed świętami całe sztaby 

LEW. Bajka o dwóch królach

LEW. Bajka o dwóch królach

LEW. BAJKA O DWÓCH KRÓLACHDaleko, daleko stąd, w pięknej, ciepłej krainie mieszka wiele zwierząt. Żyją spokojnie i szczęśliwie, bez wojen i niepokojów. Krainą tą rządzi od dawna stary lew. Kłótnie i spory rozsądza sprawiedliwie i zawsze znajduje czas, aby wysłuchać tych, którzy przychodzą do niego wyżalić się lub poradzić. Jednak pewnego dnia szczęście mieszkańców królestwa zostaje zakłócone. Zjawia się w nim młody lew, który wiele obiecuje i przejmuje władzę. Zwierzęta przeżywają lekcje tyranii i demokaracji. Czy to ich czegoś nauczyło? Kogo wybiorą na swojego przywódcę?

Wybieramy gospodarzy klasy, kapitanów drużyn, nieformalnych liderów. Około 3-5 procent ludzi wykazuje cechy przywódcze, jednak część z nich wykorzystuje władzę dla swoich potrzeb, a tylko część chce służyć swoim wyborcom. Uważajmy, kogo wybieramy na swojego króla!

Lew.Bajka o dwóch królach. – fragment

 

Polecam recenzje:

Bajkochłonka

…Elżbieta Zubrzycka ma na swoim koncie wiele udanych publikacji. Jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem i biologiem. Napisała wiele książek, które są pomocne rodzicom w wychowywaniu dzieci.
,,Lew. Bajka o dwóch królach” to cienka pozycja z interesującymi, pełnymi kolorów ilustracjami Moniki Pollak. Opowiada historię spokojnego królestwa zwierząt, w którym rządy sprawuje stary, doświadczony lew. Pewnego dnia jednak pojawia się wędrowiec, który zagraża pokojowi. Młody lew jest nastawiony na władzę i zamierza szybko pozbyć się dotychczasowego króla.
Kusi pozostałe zwierzęta perspektywą wprowadzania innowacyjności oraz pokazem młodzieńczej siły. Rozpoczyna się walka w której stary lew przegrywa, pozostawiony bez wsparcia swoich dotychczasowych poddanych…
http://bajkochlonka.pl/2018/08/20/lew-bajka-o-dwoch-krolach-recenzja/

 

Lubimy czytać

„Książka o Lwach pokazuje i uświadamia jak często przyzwyczajenie do rozsądnego, spokojnego i sprawiedliwego władcy rodzi wygodnictwo, „nudę”, a może i gnuśność. Ten władca to dla mnie tylko symbol – ludzi, spraw, zachowań albo rzeczy.
A oto i historia:
W pewnej krainie rządził stary król: opiekuńczy, serdeczny, sprawiedliwy, pokojowo nastawiony, czuwający nad bezpieczeństwem swojej krainy i jej mieszkańców. Pod jego rządami wszyscy żyli spokojnie, szczęśliwie, radośnie, nie znając wojen i niepokojów. Panowała równość i braterstwo, jednakowe prawo obowiązywało każdego…”
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/115007/lew-bajka-o-dwoch-krolach/opinia/38223785#opinia38223785