O mnie

Dr Elżbieta Zubrzycka

Magister biologii (specjalizacja: biochemia); magister psychologii (specjalizacja: psychologia kliniczna); doktorat z nauk humanistycznych uzyskałam  w 1986 roku.

Wykładałam w Akademii Medycznej w Gdańsku, a następnie zajmowałam się pracą terapeutyczną w Poradni Nerwic dla Dzieci w Gdańsku. Ukończyłam dwuletnie studium psychoterapii oraz liczne szkolenia w zakresie technik terapeutycznych, takich jak: terapia rodzin w podejściu systemowym, prowadzenie grup Balinta, NLP, hipnoza.

Równolegle wykładałam w Instytucie Psychologii U.G. (psychologię rodziny, wychowawczą, rozwojową, techniki  terapeutyczne, psychosomatykę). Prowadziłam badania naukowe w ramach projektów międzyresortowych, występowałam na konferencjach i kongresach krajowych oraz zagranicznych.

Prowadziłam prywatną działalność terapeutyczną.

W 1990 roku założyłam Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. GWP wydało ponad  1000 tytułów z obszaru nauk społecznych: podręczników akademickich, książek popularno-naukowych, terapeutycznych i pomagających w różnych dziedzinach życia.

W 2003 roku powołałam nowy dział wydawniczy: GWP dla dzieci. Wydał on około 60 tytułów, które pomagają rodzicom i nauczycielom w wychowaniu, a dzieciom w rozwoju i pokonywaniu trudności.

Jestem autorką 6 książek dla dorosłych i 30 książek dla dzieci, z których sześć zostało lekturami szkolnymi: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Słup soli”, „Marudek i Pogodek”, „Powiedz komuś” , „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia”. W konkursie Ministerstwa edukacji Narodowej (2015) pięć książek zajęło wysokie pozycje w pierwszym tuzinie wśród 3777 zgłoszonych tytułów.

Stworzyłam Program “Bezpieczne dziecko“, mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Na program składają się książki mojego autorstwa i innych profesjonalistów.

Jestem matką trzech dorosłych synów. Lubię narty, spacery, pływanie czyli aktywny tryb życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.