PO CO SIĘ ZŁOŚCIĆ?

PO CO SIĘ ZŁOŚCIĆ?

PO CO SIĘ ZŁOŚCIĆ FRAGMENT

 

Książka pt. „Po co się złościć?” składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji.

Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić?

Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.

KSIĄŻKA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE MEN!

RECENZJE

Książka Po co się złościć? jest częścią serii „Bezpieczne dziecko”, pojawiają się w niej także bohaterowie znani już czytelnikom, jak choćby Gustaw, który przeszedł znaczącą przemianę (od „dręczyciela” do kolegi, z którym rówieśnicy chcą przebywać) dzięki zgodnej reakcji kolegów ze szkoły. 
Myślę, że warto wracać do nie nie tylko wtedy, gdy dziecko nie potrafi sobie poradzić ze swoją (lub cudzą) złością, ale tak po prostu – od czasu do czasu, tak by mali słuchacze (i czytający też ;-)) przypominali sobie, o czym może mówić złość i co możemy z nią robić. – Czytamy razem

Złość jest jedną z podstawowych emocji, którą przeżywamy niemal codziennie, jednak do tych negatywnych emocji niechętnie się przyznajemy.Chcemy przyznawać się jedynie do tych pozytywnych, ale życie nie składa się tylko z nich. Uważam, że od małego warto dziecku tłumaczyć, czym jest złość i jak ona wpływa na kształtowanie się relacji w rodzinie czy w grupie rówieśniczej. – W Roli Mamy

 

PATRONAT

         


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.