LEW. Bajka o dwóch królach

LEW. Bajka o dwóch królach

LEW. BAJKA O DWÓCH KRÓLACHDaleko, daleko stąd, w pięknej, ciepłej krainie mieszka wiele zwierząt. Żyją spokojnie i szczęśliwie, bez wojen i niepokojów. Krainą tą rządzi od dawna stary lew. Kłótnie i spory rozsądza sprawiedliwie i zawsze znajduje czas, aby wysłuchać tych, którzy przychodzą do niego wyżalić się lub poradzić. Jednak pewnego dnia szczęście mieszkańców królestwa zostaje zakłócone. Zjawia się w nim młody lew, który wiele obiecuje i przejmuje władzę. Zwierzęta przeżywają lekcje tyranii i demokaracji. Czy to ich czegoś nauczyło? Kogo wybiorą na swojego przywódcę?

Wybieramy gospodarzy klasy, kapitanów drużyn, nieformalnych liderów. Około 3-5 procent ludzi wykazuje cechy przywódcze, jednak część z nich wykorzystuje władzę dla swoich potrzeb, a tylko część chce służyć swoim wyborcom. Uważajmy, kogo wybieramy na swojego króla!

Lew.Bajka o dwóch królach. – fragment

 

Polecam recenzje:

Bajkochłonka

…Elżbieta Zubrzycka ma na swoim koncie wiele udanych publikacji. Jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem i biologiem. Napisała wiele książek, które są pomocne rodzicom w wychowywaniu dzieci.
,,Lew. Bajka o dwóch królach” to cienka pozycja z interesującymi, pełnymi kolorów ilustracjami Moniki Pollak. Opowiada historię spokojnego królestwa zwierząt, w którym rządy sprawuje stary, doświadczony lew. Pewnego dnia jednak pojawia się wędrowiec, który zagraża pokojowi. Młody lew jest nastawiony na władzę i zamierza szybko pozbyć się dotychczasowego króla.
Kusi pozostałe zwierzęta perspektywą wprowadzania innowacyjności oraz pokazem młodzieńczej siły. Rozpoczyna się walka w której stary lew przegrywa, pozostawiony bez wsparcia swoich dotychczasowych poddanych…
http://bajkochlonka.pl/2018/08/20/lew-bajka-o-dwoch-krolach-recenzja/

 

Lubimy czytać

„Książka o Lwach pokazuje i uświadamia jak często przyzwyczajenie do rozsądnego, spokojnego i sprawiedliwego władcy rodzi wygodnictwo, „nudę”, a może i gnuśność. Ten władca to dla mnie tylko symbol – ludzi, spraw, zachowań albo rzeczy.
A oto i historia:
W pewnej krainie rządził stary król: opiekuńczy, serdeczny, sprawiedliwy, pokojowo nastawiony, czuwający nad bezpieczeństwem swojej krainy i jej mieszkańców. Pod jego rządami wszyscy żyli spokojnie, szczęśliwie, radośnie, nie znając wojen i niepokojów. Panowała równość i braterstwo, jednakowe prawo obowiązywało każdego…”
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/115007/lew-bajka-o-dwoch-krolach/opinia/38223785#opinia38223785

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.