CZY MOGĘ POGŁASKAĆ PSA?

CZY MOGĘ POGŁASKAĆ PSA?

 

 

CZy mogę pogłaskać psa?

FRAGMENT KSIĄŻKI

Instruktażowa książeczka pomoże dzieciom i ich rodzicom ustalić zasady bezpiecznego zachowania wobec zwierząt. Nauczy też małych czytelników rozpoznać w psach czujące istoty, czasem wystraszone, złe i agresywne, a czasem przyjazne.

Przesłaniem tej książki jest zasada: sprawdź, zanim zaufasz. Dziecko uczy się ograniczonego zaufania do obcego: nie zbliżaj się, dopóki nie sprawdzisz, że możesz. Uwagi dla rodziców pozwolą jak najpełniej wykorzystać rozmowę z dzieckiem na powyższy temat.

Z tej książeczki dziecko się nauczy, że pies może nie lubić głaskania z różnych powodów, np. jest chory, ma złe doświadczenia lub boi się dzieci.

Dziecko uczy się zasady: „Zanim pogłaszczesz psa, najpierw sprawdź, czy możesz mu zaufać.” Zapytaj właściciela, on wie, czy jego pies lubi dzieci i głaskanie. Jeśli pozwoli, pogłaszcz spokojnie, powoli, nie wystrasz zwierzęcia. Dzięki tej książeczce dziecko od najmłodszych lat uczy się szanować w psie żywą istotę i liczyć z jej potrzebami. Zarazem poznaje konieczną dla zachowania bezpieczeństwa zasadę:

POZNAJ, ZANIM ZAUFASZ.

Ta zasada dotyczy także świata ludzi… Przy okazji czytania książeczki, warto z dzieckiem poruszyć ten temat.

Seria: Bezpieczne dziecko

Książka bierze udział w kampanii JA CZYTAM!

JA CZYTAM! to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. Kampania promuje najwybitniejsze pozycje polskiej literatury dla dzieci i młodzieży. Patronem honorowym JA CZYTAM! jest Minister Edukacji Narodowej.

 

 

RECENZJE

Jest to krótka, pouczająca książeczka z serii „Bezpieczne dziecko. Poznaj zanim zaufasz”, która pomoże dzieciom nauczyć się zachowania wobec obcych psów. – Książeczki synka i córeczki

Przedstawiam pożyteczną książkę autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej, tłumaczącą jak postępować z obcymi psami. Jest to dobry sposób na wyjaśnienie tej kwestii dzieciom, bez wzbudzania w nich lęku przed zwierzętami. – Dobre dla dziecka

Wszyscy doskonale znamy wiele przypadków zasłyszanych w telewizji czy radiu, gdy dziecko, czy osoba dorosła zostały pogryzione przez psa. Ja zawsze mam w takich sytuacjach problem, bo nie wiem, czy żal mi tego zwierzęcia, czy człowieka. – W Roli Mamy

Bardzo interesująca, kolorowa książeczka dla przedszkolaków z serii „BEZPIECZNE DZIECKO poznaj, zanim zaufasz”. 
Jak obrazowo przekonać dziecko, że nie każdy napotkany po drodze pies chce być głaskany? Jak wytłumaczyć, że czworonogi czują, cierpią i nie zawsze są w humorze odpowiednim do zabaw? Jak wpoić dziecku zasadę „ poznaj- zanim zaufasz” ?
Pomoże Wam w tym ta świetna książeczka, która idealnie trafia do dzieci. Najmłodsi czytelnicy potem już sami po nią sięgają i za każdym razem cieszą się, gdy znają poprawną odpowiedź na podchwytliwe pytanie: „Którego psa możesz pogłaskać?”
Polecamy! Pozycja ta jest wsparciem dla rodziców w przekazywaniu ważnych wartości w relacjach DZIECKO-PIES. – Fundacja JAK PIES Z KOTEM

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.