KSIĄŻKA KLUCZEM DO ZROZUMIENIA SIEBIE I INNYCH

KSIĄŻKA KLUCZEM DO ZROZUMIENIA SIEBIE I INNYCH

W dniach 14 – 15 listopada 2017 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, która miała charakter warsztatowo – szkoleniowy.
Spotkanie zbiegło się z 20-leciem powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Głównymi organizatorami konferencji byli Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.
Na dwudniowe spotkanie zjechało około 70 specjalistów z całego kraju: bibliotekarzy, nauczycieli, ekspertów w dziedzinie literatury, ekspertów biblioterapeutów, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych, gdzie mieli możliwość do wymiany doświadczeń, wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania elementów biblioterapii w edukacji czytelniczej.
Konferencja rozpoczęła się spektaklem „Hokus, pokus, czary, mary i Król”, który był pretekstem do dyskusji na temat teatru jako narzędzia, lustra i maski w procesie biblioterapeutycznym prowadzonym przez panią Justynę Jurasz, nauczyciela bibliotekarza RZPWE PBW w Opolu.
Wykładem „O książkach, które pomagają zrozumieć siebie i innych” zakończyłam blok merytoryczny pierwszego dnia konferencji.
Dzień drugi przyniósł wiele ciekawych doświadczeń, wrażeń, ponieważ tego dnia w ośrodku w Niwkach odbyły się 
warsztaty biblioterapeutyczne: O przyjaźni dobrej i złej, czyli jak poprowadzić zajęcia z dziećmi i nastolatkami na temat przyjaźni? Jak wytłumaczyć dzieciom co to jest przyjaźń i jak o nią dbać, gdy się już pojawi oraz Czy warto się złościć? prowadzone również przeze mnie i tu starałam się przekonać zebranych, jak wspaniałym i potężnym uczuciem jest złość oraz ile dobrego można dzięki niej zrobić. Tego dnia odbywały się również warsztaty O odkrywaniu w sobie ,,zaczarowanego ziarenka” prowadzone przez dr Małgorzatę Siemież z Uniwersytetu Wrocławskiego i O szczęściu i wdzięczności – których prowadzącą była Joanna Baran, nauczyciel bibliotekarz RZPWE PBW w Opolu. 

Dziękuję organizatorom konferencji za zaproszenie i możliwość podzielenia się moją wiedzą z uczestnikami, a uczestnikom za wysłuchanie.

http://radio.opole.pl/130,218547,ksiazka-kluczem-do-zrozumienia-siebie-i-innych
http://opole.tvp.pl/34827772/uzdrawianie-przez-czytanie-dwie-dekady-polskiego-towarzystwa-biblioterapeutycznego

 


1 thought on “KSIĄŻKA KLUCZEM DO ZROZUMIENIA SIEBIE I INNYCH”

  • To były cudowne dwa dni, pełne dobrej energii i inspirujących rozmów. Zajęcia Pani dr Elżbiety Zubrzyckiej porwały wszystkich i sprawiły, większość z nas wracała „obciążona” książkami Jej autorstwa z poruszającymi, często osobistymi dedykacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.