SMUTEK I ZAKLĘTE MIASTO

SMUTEK I ZAKLĘTE MIASTO

Smutek należy raczej do nieprzyjemnych uczuć w życiu człowieka, niemniej bardzo potrzebnych. Pojawia się zarówno u Małych i Dużych. Często chcemy przed nim uciec jak najdalej, przegonić go. Jednak to nie jest dobry pomysł. Nie da się całkowicie pozbyć smutku, on nie znika tylko ukrywa się gdzieś w głębi nas. Skrywany skrzętnie przed światem smutek może nam bardzo zaszkodzić i odebrać całą radość życia.
Jeśli jednak nauczymy się słuchać tego, co nam mówi to uczucie i pozwolimy mu od czasu do czasu zagościć w naszym życiu, wtedy smutek może stać się naszym sojusznikiem a nie wrogiem. Lecz jak to zrobić? Jak nauczyć się posługiwać smutkiem?

Odpowiedź znaleźli autorzy książki „Smutek i zaklęte miasto” Wojciech Kołyszko i Jovanka Tomaszewska.
W formie bogato ilustrowanej bajki opowiedzieli o fatalnych konsekwencjach unikania smutku za wszelką cenę, a także o tym, jak uczucie to może zawładnąć naszym życiem.
Książka tak jak poprzednie z tej serii składa się z dwóch części bajki dla Małych i „Instrukcji obsługi smutku” dla Małych i Dużych.
Bohaterami opowiadania są Hahania i Liruś, mieszkańcy turkusowego domu, którzy wspólnie postanawiają odnaleźć sekret smutku i odpowiedzieć na wiele pytań z nim związanym.
Instrukcja obsługi smutku” czyli zabawy i ćwiczenia pomagające lepiej poznać uczucie smutku, również w kontekście innych emocji. Dzięki tej części książki Mali i Duzi będą mogli się lepiej poznać. Zrozumieć swoje zachowani, rozpoznawać go oraz namalować swój smutek.

Poprzednie wydanie książki ukazało się pod tytułem: ZAKLĘTE MIASTO I SEKRETY SMUTKU


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.