RADOŚĆ I WYSPA HOPSIUP

RADOŚĆ I WYSPA HOPSIUP

Radość to przyjemne i ważne uczucie. Dzięki niej nasze życie może być barwniejsze i szczęśliwsze. Będąc radosnym częściej się uśmiechamy, jesteśmy mili dla otoczenia, czasem nawet śpiewamy i tańczymy. Jest w nas tyle pozytywnej energii, że moglibyśmy naszą radością obdarować cały świat. Radość tak jak większość uczuć ma różne powody i natężenia.

Jednak są wśród nas i tacy ludzie, którzy nie potrafią się radować i uważają, że liczą się tylko „poważne” sprawy. Czasem może się też zdarzyć, że czyjaś radość będzie przeszkadzać innej osobie. Co wtedy?

Wojciech Kołyszko i Jovanka Tomaszewska po raz kolejny w formie zabawnego opowiadania dla dzieci i tak zwanej „instrukcji obsługi” opisali ze szczegółami to wspaniałe uczucie w ksiązce zatytułowanej Radość i wyspa Hop-Siup.

Bajka o przygodach mieszkańców turkusowego domu Hahani i Fignasia opowiada o tym, dlaczego radość jest w życiu koniecznie potrzebna i co nam grozi, gdy zaczynamy ją lekceważyć.

Instrukcja obsługi radości” zaś przeznaczona do wspólnego czytania, rozmawiania i wspólnej zabawy Małych i Dużych. W przystępny sposób przedstawia praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji.

Poprzednie wydanie książki ukazało się pod tytułem: Wyspa Hopsiup i potęga radości

PATRONATY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.